პირველად საქართველოში "ევროპის უნივერსიტეტმა" მედიცინის ფაკულტეტის ახალწვეულები "თეთრი ხალათების“ ცერემონიით მიიღო
პირველად საქართველოში "ევროპის უნივერსიტეტმა" მედიცინის ფაკულტეტის ახალწვეულები "თეთრი ხალათების“ ცერემონიით მიიღო.
"თეთრი ხალათების“ ცერემონია სიმბოლურად პასუხისმგებლობებით სავსე მოგზაურობის დასაწყისს აღნიშნავს, "ევროპის უნივერსიტეტი“ კი მომავალი ექიმებისთვის საუკეთესო გარემოს მოწინავე ტექნოლოგიებით, საკუთარი საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლით და პროფესორთა განსაკუთრებული გუნდით ქმნის.
"ევროპის უნივერსიტეტის“ვიცე-პრეზიდენტმა თამარ ზარგინავამ, რექტორმა ნინო ტალიაშვილმა და მედიცინის ფაკულტეტის დეკანმა ნათია ჯოჯუამ ახალწვეულებს სიტყვით მიმართეს და გამოწვევებით სავსე პროფესიაში წარმატებები უსურვეს.
ცერემონიის დასასრულს, მისაღებ გამოცდაზე საუკეთესო შედეგის მქონე ოთხი სტუდენტი 50%-იანი სასწავლო გრანტი დაჯილდოვდა.

For the first time in Georgia, the "European University" welcomed new students of the Faculty of Medicine with a "White Coat" ceremony
For the first time in Georgia, the "European University" welcomed new students of the Faculty of Medicine with a "White Coat" ceremony.
The "White Coat" ceremony symbolically marks the beginning of a journey filled with responsibilities. The "European University" creates an exceptional environment for future doctors, equipped with advanced technologies, its own university hospital, and an outstanding team of professors.
The Vice President of the "European University," Tamar Zarginava, the Rector, Nino Taliashvili, and the Dean of the Faculty of Medicine, Natia Jojua, addressed the new students, wishing them success in this challenging profession.
At the end of the ceremony, four students who achieved the best results in the entrance exams were awarded a 50% tuition grant.