ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტების წარმატება მეორე საერთაშორისო ჩემპიონატზე დიაგნოსტიკაში
მეორე საერთაშორისო დიაგნოსტიკური ჩემპიონატის საბოლოო შედეგები უკვე ცნობილია. ჩემპიონატში მონაწილეობას იღებდა 49 ქვეყნის 104 სამედიცინო სკოლის 213 გუნდი. კონკურსის ფორმატი ითვალისწინებდა InSimu Patient აპლიკაციით მოწოდებული კლინიკური შემთხვევების განხილვას და დიაგნოზის დასმას კონკურსანტების მიერ.
საბოლოო ქულები დაანგარიშდა რამოდენიმე ფაქტორის გათვალისწინებით: სწორი დიაგნოზის დასმა, სწორ დიაგნოზამდე მისასვლელი გზა, ქეისის განხილვისთვის საჭირო დრო და ხარჯთ-ეფექტურობა. მაღალი ქულის მისაღებად გადამწყვეტი კრიტერიუმი იყო ყველაზე შესაბამისი სადიაგნოსტიკო ტესტის არჩევა.
კონკურსში ევროპის უნივერსიტეტის სახელით მონაწილეობდა მედიცინის ფაკულტეტის სამი სტუდენტისაგან, ვენკატა ნაგა სარაბუ მეღანა, შვეტა ტილანტე და მოჰამედ ქამარ ნაიკი, შემდგარი გუნდი. გუნდმა წარმატებით გაიარა კონკურსის ყველა ეტაპი და საპატიო მესამე ადგილი დაიკავა.
გამარჯვებული გუნდის წევრები, ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტები ორგანიზატორებისგან საჩუქრად მიიღებენ ამაზონის სასაჩუქრე ბარათს და InSimu Premium ბარათს.
ევროპის უნივერსიტეტი ულოცავს ვენკატა ნაგა მეღანას, შვეტა ტილანტეს დ მოჰჰამედ კამარ ნაიკს ამ წარმატებას!

Success of European University Medical Students on the 2nd International Diagnostic Championship
The final results of the 2nd International Diagnostic Championship are announced. 213 teams from 104 medical schools of 49 countries entered the competition of the World Final of the Championship. Format of the competition was to discuss the cases provided for them by InSimu Patient app and diagnose all the patients in a very short time.
The final score was calculated based on several factors: correctness of the diagnosis, diagnostic pathway, time and cost-efficiency. Ordering the most relevant tests was key to get a high score.
Team of European University made by 3 students of EU Medical Faculty : Venkata Naga Sarabu Meghana, Shweta Tilante, Mohammed Qumar Naick successfully participated in the final competition and was awarded with 3rd place. EU team members will receive Amazon Gift card and InSimu Premium subscription from the championship organizers.