კონკურსი მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის
კონკურსი მედიცინის ფაკულტეტის დიპლომირებული მედიკოსის მე-3, მე-4, მე-5 და მე-6 კურსის სტუდენტებისთვის მედიკოს სტუდენტთა მსოფლიო ორგანიზაციის - IFMSA-ს (International Federation of Medical Students’ Association) პროექტში მონაწილეობის მისაღებად.
პროექტი სტუდენტის მიერ 2020 წელს 28 დღიანი კლინიკური პრაქტიკის გავლას პროექტში მონაწილე ქვეყნებიდან (საფრანგეთი, პოლონეთი, ლიტვია და ბოსნია-ჰერცოგოვინია) ერთ-ერთში ითვალისწინებს.
აღნიშნულ კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ დიპლომირებული მედიკოსის ერთსაფეხურიანი საგანმანათლებლო პროგრამის მე-3, მე-4, მე-5 და მე-6 კურსის სტუდენტებს;
კონკურსში მონაწილეობისათვის აუცილებელი პირობაა 2018-19 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის ყველა სასწავლო კურსში A შეფასება;
გ) კონკურსზე რეგისტრაციისათვის სტუდენტებმა უნდა გამოაგზავნონ პასპორტის ასლი მეილზე: studentinfo@eu.edu.ge.
კანდიდატების შერჩევის ეტაპები:
ა) გამოგზავნილი დოკუმენტებისა და საჭირო ინფორმაციის შესაბამისობა დაწესებულ მოთხოვნებთან;
ბ) სტუდენტების მიერ განვლილი სასწავლო კურსების ინტეგრირებული ტესტი.
2. კონკურსში გამარჯვებული ოთხი სტუდენტიდან თითოეული ირჩევს ერთ-ერთ ზემოთმოცემულ ქვეყანას. საუნივერსიტეტო კლინიკის არჩევა ხდება მასპინძელი ქვეყნის წარმომადგენელი ორგანიზაციის მიერ.
3. ქვეყნის არჩევის პრიორიტეტი მიენიჭება კონკურში მონაწილე ყველაზე მაღალი ქულის მქონე სტუდენტს.
კონკურსის შედეგად სულ 4 გამარჯვებული სტუდენტი გამოვლინდება.
გთხოვთ აღნიშნული დოკუმენტები გამოაგზავნოთ 8 ნოემბრი ჩათვლით,შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: studentinfo@eu.edu.ge

CONTEST FOR THE MEDICAL FACULTY STUDENTS
European University announces the contest to participate in the IFMSA (International Federation of Medical Students’ Association) program for the 2020 year. This particular program gives you opportunity to have one month (28 days) clinical practice in one of the countries: France, Poland, Lithuania and Bosnia and Herzegovina.
Four successful students will be selected by the committee. Priority to choose the country will be given to the student having higher point in competition.
Eligibility:
-  3rd, 4th, 5th and 6th year MD students can participate
- Only those students who has A in all subjects passed in the previous semester (Spring semester of the 2019-20 Academic year) can participate
Selection process will be in two steps:
1. Fulfillment of the eligibility criteria
2. Integrated exam in the subjects students have passed in the previous semesters.
In order to apply for the competition students must send copy of their Passport to the email:  studentinfo@eu.edu.ge till 8th of November, 2019.