გერმანელი პროფესორის ვიზიტი ევროპის უნივერსიტეტში
22 ნოემბერს, ევროპის უნივერსიტეტს გერმანიის გრეისფალდის უნივერსიტეტის კრიმინოლოგიის, სისხლის სამართლისა და შედარებითი სისხლის სამართლის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი, პროფესორი შტეფან ჰარენდორფი ეწვია.
სტუმარს ევროპის უნივერსიტეტის რექტორი თამარ კერძაია, სამართლის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორი იოსებ კელენჯერიძე, ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომლები გიორგი ღლონტი და ალექსანდრე ღლონტი შეხვდნენ.
მხარეებმა ევროპის უნივერსიტეტის სამართლის სადოქტორო პროგრამის ფარგლებში მომავალი თანამშრომლობის გეგმები დასახეს. პროფესორ შტეფან ჰარენდორფის შემოთავაზებით, შესაძლებელია გერმანიაში გაცვლითი პროგრამების განხორციელება როგორც ევროპის უნივერსიტეტის პროფესორებისათვის, ასევე სადოქტორო პროგრამის მომავალი სტუდენტებისათვის.

Professor Stefan Harendorf in European University
On 22nd of November, Professor Stefan Harendorf, Head of the Department of Criminology, Criminal Law and Comparative Criminal Justice at the University of Graesfeld, Germany, visited the European University.
The guest was met by the Rector of the European University Tamar Kerdzaia, Director of the Scientific Research Institute of Law Ioseb Kelenjeridze, Researchers of the Institute George Glonti and Alexander Glonti.
According to Professor Stefan Harendorf, exchange programs in Germany can be implemented for professors of the European University as well as for future PhD students.