ევროპის უნივერსიტეტი მესამე საერთაშორისო სიმპოზიუმზე
29 ნოემბერს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა ახალგაზრდა მეცნიერთა III საერთაშორისო სიმპოზიუმი ჰუმანიტარულ მეცნიერებებში.
სამდღიანი სიმპოზიუმზე საერთაშორისო მონაწილეებთან ერთად მოხსენებით გამოვიდნენ ევროპის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებიც - თანამომხსენებლები - სამეცნიერო-კვლევითი საქმიანობის ხელშემწყობი ცენტრის ხელმძღვანელი - ლოლიტა შენგელია და ევროპის უნივერსიტეტი სწავლების თანამედროვე მეთოდების ტრენინგცენტრის ხელმძღვანელი - მარიამ კილანავა, ასევე ევროპის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი - რუსუდან გოგოხია.
ევროპის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა მოხსენებების სახით წარმადგინეს იმ კვლევის შეგედები, რაც ევროპის უნივერსიტეტის უცხო ენის სხვადასხვა დონის ჯგუფებში თავად განახორციელეს. კვლევები, ძირითადად, ეხებოდა ინგლისური ენის პროდუქტიულ უნართა გაუმჯობესებას ინოვაციური მეთოდების გამოყენებით.
ევროპის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს მოხსენების თემები გახლდათ- ცხოვრებისეულ ასპექტთა ინტეგრირება უცხო ენის სწავლებისას პრობლემაზე დაფუძნებული სწავლების მეთოდის საშუალებით და სოციალური მედიის როლი უცხო ენის სწავლებისას. იგეგმება სიმპოზიუმზე გამომსვლელთა მოხსენებების კრებულში დაბეჭდვა.
ევროპის უნივერსიტეტი აქტიურად არის ჩართული მსგავს ღონისძიებებში, რაც გამოიხატება მის თანამშრომელთა საერთაშორისო კონფერენციებსა თუ სიმპოზიუმებზე ხშირი მონაწილეობით.

European University at the Third International Symposium
On November 29, Tbilisi State University hosted the 3rd International Symposium of Young Scientists in the Humanities.
Representatives of the European University - Co-Rapporteurs - Lolita Shengelia, Head of the Research Support Center, and Mariam Kilanava, Head of the European University's Modern Teaching Training Center, also delivered speeches at the three-day symposium and also an Associate Professor at the European University - Rusudan Gogokhia.
Representatives of the European University presented reports of research carried out by different levels of foreign language groups at the European University. The research mainly focused on improving English language productivity through innovative methods.
The topics of the report were European University representatives - integrating aspects of life into foreign language learning through problem-based learning and the role of social media in foreign language learning. It is planned to publish a symposium of speakers' reports.
The University of Europe is actively involved in such events, which is manifested through frequent participation in international conferences or symposia of its staff.