ევროპის უნივერსიტეტში ზურაბ ჟვანიას სახელობის ვარსკვლავი და დარბაზი გაიხსნა
6 დეკემბერს, ევროპის უნივერსიტეტში ზურაბ ჟვანიას სახელობის ვარსკვლავის, მისი სახელობის დარბაზის საზეიმო გახსნისა და „ზურაბ ჟვანია - ოფიციალური განცხადებები, გამოსვლები, ინტერვიუები“ წიგნის პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიებაზე მოწვეულ სტუმრებს ევროპის უნივერსიტეტის რექტორმა ქალბატონმა თამარ კერძაიამ; საქართველოს მეოთხე პრეზიდენტმა ბატონმა გიორგი მარგველაშვილმა; ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში, მისმა აღმატებულებამ, ბატონმა კარლ ჰარცელმა; გაეროს მუდმივმა წარმომადგენელმა საქართველოში, ქალბატონმა საბინე მახლიმ და ზურაბ ჟვანიას მეუღლემ, ქალბატონმა ნინო ქადაგიძემ მიმართეს სიტყვით.
ღონისძიებაზე საპატიო მიმართვებით ასევე წარსდგნენ:
პოლონეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, მისი აღმატებულება, ბატონი მარიუშ მაშკიევიჩი; საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის მეცნიერების, კულტურისა და სამოქალაქო განათლების დეპარტამენტის დირექტორი, ბატონი ემზარ ჯგერენაია; ქართველი კინორეჟისორი, საქართველოს სახალხო არტისტი, ქალბატონი ლანა ღოღობერიძე; ზურაბ ჟვანიას ვაჟი, ბატონი ბესარიონ ჟვანია და სხვები.
ღონისძიების ფარგლებში გაიმართა „ზურაბ ჟვანია - ოფიციალური განცხადებები, გამოსვლები, ინტერვიუები“ სერიიდან „საქართველოს სახელმწიფოს ხელმძღვანელები“ წიგნის პრეზენტაციაც, რომლის გამოცემის იდეის ავტორი, საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის მეცნიერების, კულტურისა და სამოქალაქო განათლების დეპარტამენტის დირექტორი, ბატონი ემზარ ჯგერენაიაა, ხოლო წინასიტყვაობის ავტორი კი საქართველოს მეოთხე პრეზიდენტი, ბატონი გიორგი მარგველაშვილია.
ღონისძიებაზე, ასევე სიტყვით წარსდგნენ ევროპის უნივერსიტეტის European Horizons-ის აკადემიური ხელმძღვანელი ევროპის უნივერსიტეტში, ევროპის უნივერსიტეტის აფილირებული ასისტენტ-პროფესორი, ქალბატონი თათია დოლიძე, European Horizons-ის პრეზიდენტი ევროპის უნივერსიტეტში, სტუდენტი, გიორგი ლოთიშვილი და European Horizons-ის ვიცე-პრეზიდენტი ევროპის უნივერსიტეტში, ევროპის უნივერსიტეტის საერთაშორისო სტუდენტი, ქალბატონი სარაბუ ვენკატა ნაგა მეგანა
ღონისძიება საქართველოს ევროპის საბჭოს თავმჯდომარეობის და ზურაბ ჟვანიას დაბადების დღის აღსანიშნავად გაიმართა.

Zurab Zhvania star and hall opened at European University
On December 6, where held the opening ceremony of the Zurab Zhvania Star, its Hall of Fame and the Presentation of the book "Zurab Zhvania - Official Announcements, Speeches, Interviews".
On the event, there were honorary speakers: Rector of the European University, Ms. Tamar Kerdzia, The fourth President of Georgia, Mr. Giorgi Margvelashvili; The Ambassador of the European Union to Georgia, Mr. Carl Hartsell; The UN Resident Representative in Georgia, Ms. Sabine Makhli and Ms. Nino Kadagidze, Zurab Zhvania's wife.
Also, on the event, honorary speakers were:
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to Georgia, His Excellency Mr. Mariusz Maskiewicz; Mr. Emzar Jgerenaia, Director of the Department of Science, Culture and Civic Education of the National Parliamentary Library of Georgia; Georgian film director, People's Artist of Georgia, Mrs. Lana Ghoghoberidze; Son of Zurab Zhvania, Mr. Besarion Zhvania and others.
The event was also addressed by the Academic Director of European Horizons at European University, Ms. Tatia Dolidze, Assistant Professor at the European University, President of European Horizons at European University, student George Lotishvili and Vice President of European Horizons at European University, International student at European University, Ka Sarabu Venkata Naga Megana, Ltboni.
The event was held to celebrate Zurab Zhvania's birthday and Georgian Presidency of the Council of Europe.