ევროპის უნივერსიტეტის სწავლების თანამედროვე მეთოდების ტრენინგ ცენტრის ხელმძღვანელი საქმიანი ვიზიტით დიდ ბრიტანეთში იმყოფებოდა
ევროპის უნივერსიტეტის სწავლების თანამედროვე მეთოდების ტრენინგ ცენტრის ხელმძღვანელი, მარიამ კილანავა საქმიანი ვიზიტით დიდ ბრიტანეთში, კენტერბერში იმყოფებოდა.
Erasmus+ ის პროგრამის ფარგლებში 5 დღიანი ტრენინგი ჩატარდა, თემაზე "ავტო/ბიოგრაფიული ნარატივი კვლევაში." ინტენსიური ხასიათის ტრენინგი Christ Church University- ში ამავე უნვერსიტეტის პროფესორებმა ჩაატარეს.
ტრენინგზე განხილული იყო ავტო/ბიოგრაფიული ნარატივის ჩართვის მახასიათებლები სამეცნიერო კვლევის წარმოებისას.
Christ Church University-ის პროფესორის - ალან ვესტის თხოვნით, მარიამ კილანავამ უნივერსიტეტის კარიერული დაგეგმვის და მონიტორინგის მიმართულების სტუდენტებისთვის მინილექცია ჩაატარა.
ბრიტანეთში ვიზიტის ბოლო დღეს, ევროპის უნივერსიტეტის ტრენინგცენტრის ხელმძღვანელი, მარიამ კილანავა საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრო, სადაც ლინგვისტ კოლეგებთან ერთად განხილულ იქნა სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები.
ევროპის უნვერსიტეტი აქტიურად არის ჩართული სხვადასხვა უნივერსიტეტთან ინსტიტუციური თანამშრომლობის საკითხებში საერთაშორისო დონეზე.

The Head of the Innovation Teaching Methods Training Center at the European University paid a business visit to the UK
From December 1 to December 7, Mariam Kilanava, Head of the Innovation Teaching Training Center at the European University,  was in UK a for business visit.
Within the framework of the Erasmus+ program, was  held a training on "auto / biographical narrative research."
Intensive training was  provided by professors at Christ Church University. The training discussed the features of incorporating an autobiographical narrative in the conduct of scientific research.
At the request of Christ Church University professor Alan West, Mariam Kilanava conducted a minilection for university career planning and monitoring students.
On the last day of her visit to the UK, Mariam Kilanava, Head of the European University Training Center, attended an international conference, where she discussed future cooperation issues with her linguistic colleagues.