ევროპის უნივერსიტეტმა ბიზნესის სფეროში მოღვაწე პარტნიორი ორგანიზაციებისთვის ბიზნეს ვახშამი გამართა
შეხვედრის მიზანი ბიზნესის სფეროში მოღვაწე დამსაქმებელთა მხრიდან, ევროპის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების პროგრამის შეფასება და, ამ მიზნით, დამსაქმებელთა მოთხოვნების განხილვა იყო.
ღონისძიების პირველი ნაწილი არაფორმალურ შეხვედრას დაემთო, სადაც უშუალო კომუნიკაციისა და ვახშმის ფონზე მხარეებმა სამომავლო პერსპექტივები და თანამშრომლობის ის ფორმები განიხილეს, რასაც უნივერსიტეტი, მჭიდრო და ეფექტიანი კოლაბორაციის მიზნით, პარტიორ ორანიზაციებს სთავაზობს. შეხვედრის მეორე ნაწილში სტუმრებმა საკონფერენციო სივრცეში გადაინაცვლეს.
პარტნიორებმა, კურსდამთავრებულებთან დაკავშირებით, საკუთარ მოლოდინებზე ისაუბრეს, შეჯერდა ის ძირითადი სფეროები და უნარები, რომელთა ცოდნაც გაზრდის მოთხოვნას კურსდამთავრებულებზე და მათ დასაქმების ბაზარზე კონკურენტუნარიანს გახდის.

On December 13, the European University hosted a business dinner for partner organizations. The purpose of the meeting was to discuss the requirements of the employers.
The first part of the event coincided with an informal meeting where the parties discussed the future perspectives and the forms of cooperation that the university offers to partner organizations for close and effective collaboration.
In the second part of the meeting the guests moved to the conference room where they discussed about program of Business and Technologies.
Partners talked about their expectations for the graduates, reconciled the key areas and skills that will increase the demand for graduates and make them competitive in the job market.