უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში არდადეგები 1 აპრილამდე გახანგრძლივდა.
გაცნობებთ, რომ კორონავირუსთან დაკავშირებით მოქმედი უწყებათაშორისი საბჭოს გადაწყვეტილებით, უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში არდადეგები 1 აპრილამდე გახანგრძლივდა.
ამასთან, განათლების სამინისტროს რეკომენდაციის საფუძველზე, 16 მარტიდან ევროპის უნივერსიტეტი იწყებს სტუდენტებთან მუშაობას ელექტრონული კომპონენტის გამოყენებით. ევროპის უნივერსიტეტი აქტიურ სამუშაოებს აწარმოებს დისტანციური სწავლების მოდელზე გადასასვლელად.
ამ მიზნით, უნივერსიტეტი, ევროპულ უნივერსიტეტებთან პარტნიორობით, უზრუნველყოფს დისტანციური სწავლების მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის გამართვას, სწავლების ხარისხის შესაბამისი მექანიზმების დანერგვასა და ყველა ლექტორის გადამზადებას.

Holidays in higher education institutions have been prolonged until April 1
Please be informed that according to the decision of the Inter-Agency Task Force on Coronavirus, vacations in higher education institutions have been prolonged until April 1.
On March 16, at the recommendation of Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, the European University will begin the transition to a distance learning model with students.
The University, in partnership with European Universities, provides material-technical basis for distance learning, introduction of relevant quality teaching mechanisms and retraining of all lecturers.