ევროპის უნივერსიტეტმა სსიპ განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემასთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა
ევროპის უნივერსიტეტმა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სსიპ განათლების მართვის საინფორმაციო ცენტრთან ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა.
მემორანდუმს ხელი ევროპის უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა ნინო ტალიაშვილმა და განათლების მართვის საინფორმაციო ცენტრის დირექტორმა დიტო ბერიძემ მოაწერეს.
მემორანდუმის თანახმად, განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემა (EMIS), ევროპის უნივერსიტეტის მხარდაჭერით, საკუთარ ელექტრონულ პლატფორმაზე (EL.GE) განათავსებს საგანმანათლებლო სახის ვიდეო-რგოლებს, რომლებიც აბიტურიენტებს მომავალი პროფესიის შერჩევაში დაეხმარება. აღნიშნულ პლატფორმაზე განთავსებული ვიდეო-ლექციები იქნება გზამკვლევი მომავალი სტუდენტებისთვის, რათა დეტალური ინფორმაცია მიიღონ ამა თუ იმ პროფესიის შესახებ.

European university has signed a memorandum of cooperation with the LEPL Education Management Information System.
European University has signed a Memorandum of cooperation with the Education Management Information Center of the Ministry Education, Science, Culture and Sports of Georgia.
The memorandum was signed by Nino Taliashvili, Vice-Rector of the European University and Dito Beridze, Director of the Education Management Information Center.
According to the memorandum, the Education Management Information System (EMIS), with the support of the European University, will post educational videos on its electronic platform (EL.GE) to help entrants choose their future profession. The video lectures posted on this platform will be a guide for future students to get detailed information about this or that profession.