გაერო-ს ქალთა ორგანიზაცია ევროპის უნივერსიტეტში საბავშვო სივრცის შექმნას ქალთა გაძლიერებისკენ მიმართულ ნაბიჯად აფასებს
ევროპის უნივერსიტეტში თანამშრომელების და სტუდენტების მცირეწლოვანი შვილებისთვის საბავშვო სივრცე შეიქმნა.
აღნიშნულს გაერო-ს ქალთა ორგანიზაცია ეხმაურება და ქალთა გაძლიერებისკენ მიმართულ ნაბიჯად აფასებს.
უნივერსიტეტის ცნობით, მას შემდეგ, რაც რაც სასწავლო პროცესი არადისტანციურ რეჟიმს დაუბრუნდება და უსაფრთხოების წესებითაც ბავშვების მიყვანა შესაძლებელი გახდება, მოზარდები საბავშვო ოთახებში გაერთობიან იქამდე, ვიდრე მშობლები იმუშავებენ ან ისწავლიან.
ევროპის უნივერსიტეტი ქალთა გაძლიერების პრინციპების ხელმომწერია და საბავშვო სივრცეც სწორედ ამ პრინციპების მხარდაჭერის ფარგლებში შეიქმნა.

UN Women assesses creation of children's space at European University as a step towards women's empowerment
Children's space was created for young children of employees and students at the European University.
UN Women responded to this statement and assesses it as a step towards women's empowerment.
University reports that after learning process will return to not on the remote regime and according to safety rules, adults will have fun in the children's rooms until parents work or study.
European University is a sign of Women's Empowerment Principles And children's space was also created within the framework of supporting these principles.