საფრანგეთის ელჩი ევროპის უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელს შეხვდა
საფრანგეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი დიეგო კოლასი ევროპის უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელს ნინო ტალიაშვილს შეხვდა.
ონლაინ შეხვედრა ევროპული ღირებულებების პოპულარიზაციას და ამ მხრივ აბიტურიენტებში ევროკავშირის ცნობადობის ამაღლებას ეხებოდა.
"ძალიან მოხარული ვარ ევროპის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის დაწყებით. კონკურსის იდეა ძალიან მომწონს, რადგან საფრანგეთს აქვს დიდი გამოცდილება მსგავსი კონკურსების ჩატარების, საფრანგეთის საელჩო საკუთარი რესურსებით უზრუნველყოფს კონკურსის შესახებ ინფორმაციის გავრცელებას ქართულ-ფრანგული სკოლებისთვის, რათა აღნიშნული სკოლის აბიტურიენტებმა შეძლონ კონკურსში მონაწილეობის მიღება“, - განაცხადა საფრანგეთის ელჩმა დიეგო კოლასმა.
რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა ელჩს შეხვედრისთვის მადლობა გადაუხადა.
"მსურს მადლობა გადაგიხადოთ შეხვედრისთვის, ასევე თქვენი წვლილისთვის, რასაც დიპლომატიური ურთიერთობის ფარგლებში აკეთებთ ორ ქვეყანას შორის მეტი დაახლოებისთვის, მნიშვნელოვანია ჩვენი თანამშრომლობა არამარტო თბილისში, არამედ რეგიონებში, რათა ევროპულ ღირებულებებზე ვესაუბროთ ახალგაზრდებს, რადგან ჩვენი უნივერსიტეტის მიზანიც და გეგმაც არის ევროკავშირთან დაახლოება და სწორედ ამ მიზანს ემსახურება პროექტი, რომლის განხორციელებაც მომავალი წლის იანვრიდან დაიწყება“, - განაცხადა ნინო ტალიაშვილმა.
ცნობისთვის, პროექტი დამამთავრებელი კლასის მოსწავლეებისთვის ესეების კონკურსს ითვალისწინებს, რომლის შესახებ დეტალური ინფორმაცია ევროპის უნივერსიტეტის და საფრანგეთის საელჩოს ვებგვერდებზე განთავსდება.

The Ambassador of France met the Acting Rector of the European University
The Ambassador of France, Diego Colas met the Acting Rector of the European University Nino Taliashvili.
The online meeting was about popularizing European values and raising EU awareness among the students.
“I’m very happy to work with European university. I like the idea of the competition very much because France has a lot of experience in similar competitions. The French Embassy will use its own resources to spread the information about the competition within Georgian-French schools so that the students of the school can participate in the competition." - Diego Colas, The Ambassador of France;
“I would like to thank you for the meeting, as well as for the contribution you make between the two countries. It is important that we work together not only in Tbilisi but also in the regions to talk to young people about European values. The goal and plan of our university is to get closer to the European Union, and this is the goal of the project too, which will start on January next year”- Nino Taliashvili;
It should be noted that the project includes an essay competition for high school students; Detailed information will be posted on the websites of the European University and the Embassy of France.