ევროპის უნივერსიტეტსა და ხერსონის სახელმწიფო აგრარულ-ეკონომიკურ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ევროპის უნივერსიტეტსა და ხერსონის სახელმწიფო აგრარულ-ეკონომიკურ უნივერსიტეტს (უკრაინა) შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმს, ევროპის უნივერსიტეტის რექტორმა, ნინო ტალიაშვილმა და ხერსონის სახელმწიფო აგრარულ-ეკონომიკური უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორმა, სამეცნიერო ნაწილში, ალექსანდრე ავერჩევმა, მოაწერეს ხელი.
მემორანდუმის ფარგლებში, სამომავლო განვითარების პერსპექტივებით, მხარეები გამოთქვამენ მზადყოფნას,  განამტკიცონ და განავითარონ თანამშრომლობა ორმხრივი ინტერესის საფუძველზე.
აღსანიშნავია, რომ ევროპის უნივერსიტეტის გლობალიზაციის ეკონომიკური და სოციალური პრობლემების კვლევითი ინსტიტუტი, უკვე მეორე წელია, თანამშრომლობს ხერსონის აგრარულ-ეკონომიკურ უნივერსიტეტთან,  ისეთი ცალკეული მიმართულებებით, როგორიცაა: ერთობლივი კვლევები, საერთაშორისო კოლექტიური მონოგრაფიის მომზადება, ერთობლივი საგრანტო პროექტი.

A memorandum of cooperation was signed between the European University and Kherson State Agrarian-Economic University
A memorandum of cooperation was signed between the European University and Kherson State Agrarian-Economic University (Ukraine). The memorandum was signed by the Rector of the European University, Nino Taliashvili, and the Vice-Rector in the scientific section of the Kherson Agrarian-Economic State University, Alexander Averchev.
Within the framework of the Memorandum, with the prospects of future development, the parties express their readiness to strengthen and develop cooperation on the basis of mutual interest.
It is noteworthy that the European University Scientific research institute of economic and social issues of globalization has been collaborating with the Kherson Agrarian-Economic University for the second year in a row, In such separate areas as: joint research, preparation of international collective monograph, joint grant project.