საფრანგეთის ელჩმა ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის კორპუსი დაათვალიერა
ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის კორპუსს საფრანგეთის ელჩი საქართველოში დიეგო კოლასი ესტუმრა, რომელსაც ევროპის უნივერსიტეტის დამფუძნებელმა, ლაშა კანდელაკიშვილმა და ევროპის უნივერსიტეტის რექტორმა, ნინო ტალიაშვილმა, უმასპინძლეს.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა, სამომავლო განვითარების პერსპექტივებზე ისაუბრეს და გამოთქვეს მზადყოფნა განამტკიცონ და განავითარონ მჭიდრო თანამშრომლობა მედიცინის ფაკულტეტის მიმართულებით, ფრანგი პროფესორების ჩართულობით.
მედიცინის ფაკულტეტის ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა, ელჩს,  სტომატოლოგიისა და მედიცინის პროგრამების სტუდენტების სასწავლო გარემო, სიმულაციური ცენტრი და ლაბორატორიები დაათვალიერეს.
ამასთან, მხარეებმა ისაუბრეს განათლების ინტენაციონალიზაციის  მნიშვნელობაზე და იმ საერთაშორისო გამოცდილებაზე, რომელიც ფაკულტეტზე არსებობს. ასევე განიხილეს საფრანგეთთან სამომავლო თანამშრომლობის სხვადასხვა ასპექტები სწავლების, კლინიკური პრაქტიკისა და კვლევების მიმართულებით.

The Ambassador of France inspected the medical building of the European University
The European University Medical Corps was visited by the Ambassador of France to Georgia Diego Colas, hosted by Lasha Kandelakishvili, Founder of the European University, and Nino Taliashvili, Rector of the European University.
During the meeting, the parties discussed the prospects for future development and expressed readiness to strengthen and develop close cooperation in the field of medicine, with the involvement of French professors.
Mr. Ambassador together with the administration of the Faculty of Medicine inspected the learning environment of the University, simulation center, and laboratories for students of dentistry and medicine programs.
In addition, the parties discussed the importance of internationalization of education and the international experience that exists at the faculty. Various aspects of future cooperation with France in the areas of teaching, clinical practice, and research were also discussed.