ევროპის უნივერსიტეტს მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკების დელეგაცია ესტუმრა
საქართველოში მიუნხენის საუნივერსიტეტო კლინიკების დელეგაცია იმყოფება, რომელიც საგანმანათლებლო დაწესებულებებში სამედიცინო მიმართულებით გაცნობითი ხასიათის შეხვედრებს მართავენ.
მსგავსი სახის გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა დღეს ევროპის უნივერსიტეტში გაიმართა.
სტუმრებს უნივერსიტეტის რექტორმა ნინო ტალიაშვილმა, მედიცინის ფაკულტეტის დეკანთან და პროგრამის ხელმძღვანელებთან ერთად უმასპინძლა.
როგორც მიუნხენის საუნივერსიტეტი კლინიკების წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, მათი სურვილია, საქართველოში როგორც სასწავლო პროცესებს, ასევე კლინიკურ განვითარებას გაეცნონ.
მათივე თქმით, დღეს ეცნობიან ევროპის უნივერსიტეტს და სამომავლო თანამშრომლობის გზებს გეგმავენ, რაც კლინიკურ, ორმხრივ გაცვლით პროგრამებსა და ასევე სასწავლო პროცესში ჩართულობას გულისხმობს.

A DELEGATION OF MUNICH UNIVERSITY CLINICS VISITED THE EUROPEAN UNIVERSITY
A delegation of Munich University Clinics is in Georgia, which conducts medical introductory meetings in educational institutions. A similar introductory meeting was held at the European University today.
The guests were hosted by the Rector of the University Nino Taliashvili, together with the Dean of the Faculty of Medicine and the heads of MD program.
As the representatives of the clinics of the University of Munich noted, they want to get acquainted with the learning processes and clinical development in Georgia.
Today they are planning ways for future cooperation, which includes clinical, bilateral exchange programs as well as involvement in the learning process.