მედიცინის კვლევითმა ინსტიტუტმა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გრანტი მოიპოვა
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მიერ გამოცხადებული 2021 წლის "მეცნიერების პოპულარიზაციისათვის მიზნობრივი საგრანტო კონკურსის" გამარჯვებული ევროპის უნივერსიტეტის საგრანტო პროექტი ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის კვლევითი ინსტიტუტის მიერ წარმოდგენილი საჯარო პრეზენტაციების სერია გახდა.
საგრანტო პროექტის ძირითადი ამოცანებია საზოგადოების ინფორმირებულობის ამაღლება სამეცნიერო კვლევების შესახებ და სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობა.
პროექტის ფარგლებში ევროპის უნივერსიტეტის მედიცინის კვლევითი ინსტიტუტის წარმომადგენლები სხვადასხვა სოციალურ და მედია პლატფორმებზე საჯარო სესიებს ჩაატარებენ.

The Medical Research Institute has received a grant from the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia
The European University grant proposal "Public Presentation Series Presented by the European University Medical Research Institute" became the winner of the 2021 "Targeted  Grant Call for the Science Popularization" announced by the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia.
The main objectives of the grant project are to raise public awareness about scientific research and to involve civil society.
As part of the project, representatives of the European University Medical Research Institute will conduct public sessions on various social and media platforms.