"ევროპის უნივერსიტეტის" სტუდენტებმა "ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში" კლინიკური პრაქტიკა გაიარეს
"ევროპის უნივერსიტეტის“ მედიცინის ფაკულტეტის დიპლომირებული მედიკოსის ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტებმა "ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტალში“ კლინიკური პრაქტიკა გაიარეს.
2022-23 აკადემიური წლის განმავლობაში კონკურსის წესით შერჩეულ 40-მდე სტუდენტს მიეცა საშუალება, "ჯო ენის საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის“ სხვადასხვა განყოფილებაში გამოცდილი სპეციალისტების ზედამხედველობით კლინიკური გამოცდილება მიეღო.
სტუდენტებს კლინიკური პრაქტიკის გავლის დამადასტურებელი სერტიფიკატები კლინიკის დირექტორმა ზაზა სოფრომაძემ, "ევროპის უნივერსიტეტის“ მედიცინის ფაკულტეტის დეკანმა ნათია ჯოჯუამ და დიპლომირებული მედიკოსის პროგრამის ხელმძღვანელმა თინათინ გოგნაძემ გადასცეს.
აღნიშნული წარმატებული პრაქტიკა გრძელდება და მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებს კვლავ ექნებათ საშუალება, რომ შერჩევის კონკურსში მიიღონ მონაწილეობა.

Students of the English language Medical Doctor program of the European University completed their clinical practice at Jo Ann University Hospital.
During the 2022-23 academic year, approximately 40 competitively selected students were given the opportunity to gain clinical experience in various departments at Jo Ann University Hospital under the supervision of experienced professionals.
Director of the Jo Ann University Hospital Zaza Sofromadze, Dean of the Faculty of Medicine of the European University Natia Jojua and Head of the Medical Doctor Program Tinatin Gognadze awarded the students with certificates confirming their clinical practice.
The successful practice continues and students of the Faculty of Medicine will again have the opportunity to participate in the selection competition