"ევროპის უნივერსიტეტმა" პროექტი - "ვიცნობდეთ საქართველოს“ დაიწყო
"ევროპის უნივერსიტეტის“ თვითმმართველობის ინიციატივით და სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა მომსახურების ცენტრის მხარდაჭერით  პროექტი სახელწოდებით "ვიცნობდეთ საქართველოს“ დაიწყო.
პროექტის მიზანია "ევროპის უნივერსიტეტის“ უცხოელ სტუდენტებს საქართველოს ისტორიული ადგილები გააცნოს და მათში ქართული კულტურის შესახებ ცნობადობა გაზარდოს.
პროექტის ფარგლებში პირველი ერთდღიანი ტური მცხეთა-მთიანეთის მუნიციპალიტეტში, ყაზბეგში დაიგეგმა. უცხოელმა სტუდენტებმა ჟინვალის წყალსაცავი, ანანური, გერგეთი, გველეთის ჩანჩქერი და გუდაურის პანორამული ხედი დაათვალიერეს.

The project titled "Let's get to know Georgia" has been launched on the initiative of the self-government of European University and with the support of the Student and Alumni Service Centre.
The project aims at introducing foreign students of the university to historical sites of Georgia in a bid to raise their awareness of domestic culture.
The first, one-day tour as part of the project has been planned in Kazbegi, Mtskheta-Mtianeti municipality, with foreign students having had the opportunity to visit the Zhinvali reservoir, Ananuri fortress, Gergeti trinity church, Gveleti waterfall and the panoramic view of Gudauri.