პროფესორი დავით მალიძე „ევროპის უნივერსიტეტის“ კლინიკური დიაგნოსტიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელად დაინიშნა
„ევროპის უნივერსიტეტის“ აფილირებული პროფესორი დავით მალიძე  კლინიკური დიაგნოსტიკის დეპარტამენტის ხელმძღვანელად დაინიშნა.
დავით მალიძემ 1985 წელს დაამთავრა „თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის“ სამკურნალო ფაკულტეტი. 1999 წელს დაასრულა კიევის დიპლომისშემდგომი განათლების სამედიცინო ინსტიტუტის კლინიკური კარდიოლოგიის კურსი. 1997 წელს გაიარა ექოკარდიოგრაფიის კურსი (Echo CG), ხოლო, 1999-2000 წლებში არითმოლოგიის კურსი. 2003 წელს დაიცვა მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატის ხარისხი კარდიოლოგიის მიმართულებით თემაზე - “უეცარი სიკვდილის პროგნოზირება არასტაბილური სტენოკარდიის დროს”, ხოლო 2007 წელს მიენიჭა მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორის ხარისხი.
დავით მალიძე არის “ევროპის კარდიოლოგთა საზოგადოების” (ESC), “ევროპის პერკუტანეული კარდიოვასკულური  ინტერვენციული ასოციაციის” (EAPCI), “საქართველოს გადაუდებელი დახმარების ექიმების კოლეჯის” (GCEP) და ასევე, “საქართველოს შინაგანი მედიცინის კოლეგიის” წევრი.
1992-1997 წლებში იყო ავსტრიის კომპანია „მარკო პოლოს“ სამედიცინო მენეჯერი, 1999-2003 წლებში “უკრაინის ნაციონალური სამედიცინო ცენტრი აკად. მ.დ. სტრაჟესკოს სახელობის კარდიოლოგიის ინსტიტუტის” ექიმი – მეცნიერ თანამშრომელი.
1997 წელს, კიევში (უკრაინა), მონაწილეობდა სიმპოზიუმში - „მიოკარდიუმის მწვავე ინფარქტი და თრომბოლიზი“, 1998 წელს MSD სიმპოზიუმში „გულის იშემიური დაავადების, არტერიული ჰიპერტენზიის და გულის უკმარისობის“ შესახებ და აგრეთვე, მონაწილეობდა 1-ელ უკრაინულ სიმპოზიუმში თემაზე „ელექტროფიზიოლოგია“.
2004 წელს გაიარა სტაჟირება ჰამბურგის ეპენდორფის საუნივერსიტეტო კლინიკაში სამგანზომილებიანი ექოკარდიოგრაფიის განხრით, ხოლო 2005 წელს გამოაქვეყნა სტატია “სამგანზომილებიანი ექოკარდიოგრაფიის კლინიკური აპრობაცია საქართველოში: მეთოდის უპირატესობები და შეზღუდვები”.
2006 წელს პირველად საქართველოში, კოლეგებთან ერთად, აღწერა და გამოაქვეყნა სტატია „ბრუგადის სინდრომის პირველი შემთხვევა საქართველოში: კლინიკური და მოლეკულურ-გენეტიკური დადასტურება”.
დავით მალიძის სახელს უკავშირდება პუბლიკაციები: არითმიების, გულის უეცარი გაჩერების, ელექტროფიზიოლოგიის, არასტაბილური სტენოკარდიის, მიოკარდიუმის ინფარქტის, გულისცემის ცვალებადობის, არტერიული ჰიპერტენზიის პრობლემების, გულის უკმარისობის და პერსპექტიული დაკვირვების შესახებ, რომლებიც არაერთ ქართულ და უცხოურ პრესტიჟულ ჟურნალებშია გამოქვეყნებული.

Professor Davit Malidze has been appointed as the head of the Department of Clinical Diagnostics at the European University
Davit Malidze, an affiliated professor of European University has been appointed as the head of the Department of Clinical Diagnostics.
In 1985, Davit Malidze graduated from the medical faculty of the Tbilisi State Medical Institute. In 1999, he completed the clinical cardiology course at the Kyiv Medical Institute of Postgraduate Education. In 1997, he completed courses in echocardiography (Echo CG), and in 1999–2000, the course in Arrhythmology. In 2003, he defended the degree of Candidate of Medical Sciences in the field of cardiology on the topic " Prediction of Sudden Death in  Unstable Angina", and in 2007, he was awarded the degree of Doctor of Medical Sciences.
Davit Malidze is a member of the "European Society of Cardiology" (ESC), "European Society of Percutaneous Cardiovascular Interventions" (EAPCI), "Georgian College of Emergency Physicians" (GCEP), and "The Georgian College of Internal Medicine".
In 1992–1997, he was a medical manager at the Austrian company "Marco Polo" and in 1999–2003, he was a doctor-scientist at the National Scientific Center "M.D. Strazhesko Institute of Cardiology (Ukraine).
In 1997, in Kyiv (Ukraine), he participated in a symposium on "Acute Myocardial Infraction and Thrombolysis" , in 1998, in the MSD symposium on "Ischemic Heart Disease, Arterial Hypertension, and Heart Failure" and also in the 1st Ukrainian symposium on "Electro Physiology".
In 2004, he completed a clinical practice on real-time 3D echocardiography in the University Medical Center Hamburg-Eppendorf, and in 2005, he published an article "Clinical Trial of Three-Dimensional Echocardiography in Georgia: Advantages and Limitations of the Method".
In 2006, for the first time in Georgia, with colleagues, he described and published an article "The First case of Brugada Syndrome in Georgia: Clinical and Molecular-Genetic Confirmation".
Davit Malidze’s name is associated with publications on arrhythmias, sudden cardiac arrest, electrophysiology, unstable angina, myocardial infarction, heart rate variability, arterial hypertension problems, heart failure, and prospective observation, which have been published in a number of prestigious Georgian and foreign journals.