"ევროპის უნივერსიტეტის" პოპჯგუფმა და "ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის“ კაპელამ ერთობლივი კონცერტი გამართეს
მოძრაობის თეატრში "ევროპის უნივერსიტეტის“ პოპჯგუფის "გამორჩEUლის" და „ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის“ მუსიკალური გუნდის "სოლემიოს" ერთობლივი კონცერტი გაიმართა.
საღამო „ევროპის უნივერსიტეტის“ რექტორმა ნინო ტალიაშვილმა გახსნა და მოწვეულ სტუმრებს მადლობა გადაუხადა.
კონცერტზე პოპჯგუფის "გამორჩEUლი“ წევრებმა მაესტრო თამარ გულუას ხელმძღვანელობით შეასრულეს როგორც ქართული, ასევე ცნობილ უცხოური სიმღერები. კაპელა „სოლემიო“ კი მაყურებლის წინაშე ესტონური რეპერტუარით წარდგა.
აღსანიშნავია, რომ „ევროპის უნივერსიტეტი“ და „ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტი“ ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული "ერაზმუს+" ინსტიტუციური განვითარების (CBHE) პროექტის "სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტების განვითარება საქართველოს უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში ახალგაზრდა ვეტერინარიის პროფესიონალების მომზადების მიზნით“ (VETPRO) ფარგლებში თანამშრომლობენ.
მსგავსი კულტურული ღონისძიებები ქართულ და ესტონურ უნივერსიტეტებს შორის ურთიერთანამშრომლობის გაღრმავებას უწყობს ხელს.

European University’s pop group and choir from the Estonian University of Life Sciences held a joint concert
“European University” pop group “GamorchEUli” and the “SoLeMiJo” choir from the “Estonian University of Life Sciences” held a joint concert at the Movement Theatre.
Nino Taliashvili, the Rector of the “European University,” opened the evening and expressed gratitude to the invited guests.
During the concert, the members of the pop group “GamorchEUli”' led by Maestro Tamar Gulua, performed both Georgian and well-known foreign songs. The choir “SoleMiJo”  presented the Estonian repertoire to the audience.
It is noteworthy that the European University and the Estonian University of Life Sciences are cooperating within the framework of the project “Development of Veterinary Faculties at Georgian HEIs to Create a New Pool of Young Veterinary Professionals in Georgia” (VETPRO), funded by the Erasmus+ CBHE programme.