მესამე სამეცნიერო კონფერენციაზე "განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია" მთავარი მომხსენებლები საიმონ რაილი და გევინ მაქქეიბი იქნებიან
მესამე სამეცნიერო კონფერენციაზე "განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია" მთავარი მომხსენებლები ედინბურგის სამედიცინო სკოლის კლინიკურ მეცნიერებათა სწავლების დირექტორი (ედინბურგის უნივერსიტეტი, დიდი ბრიტანეთი)  პროფესორი საიმონ რაილი და ედინბურგის უნივერსიტეტის კარიერის სამსახურის მენეჯერი გევინ მაქქეიბი იქნებიან.
მომხსენებლები ისაუბრებენ თემაზე: “ტრანსფორმაციული ემპირიული სწავლების გაძლიერება”. პროფესორი საიმონ რაილი და გევინ მაქქეიბი დამსწრეებს გაუზიარებენ ედინბურგის უნივერსიტეტში სტუდენტების მიერ ინდივიდუალურად შექმნილი კურსების (SLICCs) ინიციატივაზე და თვითრეფლექსიის ინსტრუმენტებზე (Reflection Toolkit) მასწავლებლებსა და სტუდენტებისთვის.
საერთაშორისო კონფერენცია "განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია“ ორგანიზებულია "ევროპის უნივერსიტეტის" მიერ ქუთაისის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით. კონფერენცია 2023 წლის 15 დეკემბერს ონლაინ ფორმატში (ZOOM-ის პლატფორმის გამოყენებით) გაიმართება.
კონფერენციის მიზანია განათლების პროფესიონალების, მკვლევრების, ექსპერტების და პოლიტიკის შემქმნელებისთვის საერთო პლატფორმის შეთავაზება, სადაც ისინი შეძლებენ იდეების გაზიარებას სწავლა-სწავლების საუკეთესო პრაქტიკების შესახებ და ამ გზით, ხელს შეუწყობენ სწავლა-სწავლების არსებული სტრატეგიების გაუმჯობესებასა და განვითარებას როგორც სასკოლო, ისე უმაღლესი განათლების საფეხურზე.
მომხსენებლად რეგისტრაციისთვის აბსტრაქტების მიღება მიმდინარეობს 20 ნოემბრის ჩათვლით: https://iceti.eu.edu.ge/presenter/

Simon Riley and Gavin McCabe will be the keynote speakers at the III International Conference of Education, Technology and Innovation
The keynote speakers at the III International Conference of Education, Technology and Innovation will be Professor Simon Riley, Director of Teaching for the Deanery of Clinical Sciences in Edinburgh Medical School, University of Edinburgh (UK) and Dr. Gavin McCabe, Manager of the Careers Service at the University of Edinburgh (UK).
The speakers will address the topic: “Empowering transformative experiential learning at scale”. Prof. Simon Riley and Doctor Gavin McCabe will talk about the institution-wide Student-Led, Individually-Created Courses (SLICCs) at the University of Edinburgh and the Reflection Toolkit for teachers and students.
The European University organizes the International Conference on Education, Technology, and Innovation in cooperation with Kutaisi University.
The aim of the conference is to offer education professionals, researchers, experts and policymakers a common platform, where they can share their ideas and best practices in teaching and learning and, thus, contribute to the improvement and development of existing teaching and learning strategies at both school and higher education levels.
To register as a presenter, please submit an abstract before November 20, 2023:  https://iceti.eu.edu.ge/en/presenter/