ევროპის უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი “ხარისხის უზრუნველყოფის ევროპული ფორუმი 2023”-ს დაესწრო
23-25 ნოემბერს სოფიო ხუნდაძე, ევროპის უნივერსიტეტის ვიცე-რექტორი ხარისხის განვითარების მიმართულებით, პორტუგალიის ქალაქ ავეიროშიხარისხის უზრუნველყოფის ევროპული ფორუმი 2023”- დაესწრო.
ფორუმს, რომელიც ინტერნაციონალიზაციას ცვალებად სამყაროში, ხარისხის უზრუნველყოფის ახალ ტენდენციებს და გამოწვევებს ეხებოდა, ავეიროს უნივერსიტეტმა უმასპინძლა
2023 წელს ფორუმმა ერთ სივრცეში  გააერთიანა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლები ხარისხის განვითარების მიმართულებითსტუდენტებიმკვლევრები და ხარისხის უზრუნველყოფის სააგენტოების წარმომადგენლები
ფორუმის მონაწილეებმა განიხილეს ევროპული პოლიტიკა და ტენდენციები, კვლევები და პრაქტიკული მაგალითები ფორუმის თემასთან დაკავშირებით, მიმდინარე მოვლენები ხარისხის უზრუნველყოფის მიმართულებით.
ხარისხის უზრუნველყოფის ევროპული ფორუმიწარმოადგენს პლატფორმას დისკუსიისთვის, სივრცეს პროფესიული განვითარებისთვის და მსოფლიოს მასშტაბით დარგის წამყვან პირებთან გამოცდილების გაცვლის შესაძლებლობას.

The Vice-Rector of European University attended the "European Quality Assurance Forum 2023"
From November 23 to 25, Sopio Khundadze, "European University" Vice-Rector for quality enhancement, participated in the "European Quality Assurance Forum 2023" in Aveiro, Portugal.
This year’s Forum, hosted by the University of Aveiro, entitled “Internationalisation in a changing world. New trends and challenges for QA” combined sessions about European policies and trends, research, and practical case examples related to the Forum theme and more generally about current developments in quality assurance.
In 2023, the forum brought together rectors and vice-rectors responsible for QA, QA officers in higher education institutions, students, QA agency staff and researchers working in higher education or the QA field.
The European Quality Assurance Forum (EQAF) provides a platform for discussion, professional development and exchange of experiences among the main stakeholders in quality assurance (QA).