VETPRO პროექტის ოფიცერი მონიტორინგის ვიზიტით "ევროპის უნივერსიტეტში" იმყოფებოდა
2024 წლის 7 მარტს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის "სავეტერინარო მედიცინის ფაკულტეტების განვითარება საქართველოს უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებებში ახალგაზრდა ვეტერინარიის პროფესიონალების მომზადების მიზნით“ (VETPRO) (ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND 1-101082479) ფარგლებში, "ევროპის უნივერსიტეტს“ მონიტორინგის ვიზიტით როზალბა ნარდელი, პროექტის ოფიცერი (EACEA), ჯორჯიანა პლესუ, პოლიტიკის ოფიცერი (DGEAC) და მარიამ სულაშვილი, Erasmus+ ეროვნული ოფისის დირექტორი ესტუმრნენ.
ვიზიტის ფარგლებში VETPRO პროექტის კოორდინატორმა გვანცა ჯიჩოშვილმა სტუმრებს გააცნო პირველ საანგარიშო პერიოდში განხორციელებული აქტივობები, დასრულებული სამუშაო პაკეტები, პროექტის ოფიციალური ვებგვერდი და მიღწეული შედეგების ხილვადობის უზრუნველსაყოფად გატარებული ღონისძიებები.
ასევე განიხილეს მიმდინარე სამუშაოები, დაგეგმილი აქტივობები და პროექტის მდგრადობის კომპონენტთან დაკავშირებული საკითხები.
აღსანიშნავია, რომ მონიტორინგის მიზნით მყოფმა სტუმრებმა დადებითად შეაფასეს პროექტის ფარგლებში ჩატარებული აქტივობებისა და შესრულებული სამუშაოს ხარისხი, რაც მიუთითებს VETPRO პროექტის წარმატებულ წარმართვაზე.

On March 7, 2024, Rosalba Nardelli, Project officer (EACEA), Georgiana Plesu, Policy Officer (DGEAC) and Mariam Sulashvili, Director at National Erasmus+ Office in Georgia, paid a monitoring visit to European University as part of the Erasmus+ funded project “Development of Veterinary Faculties at Georgian HEIs to Create a New Pool of Young Veterinary Professionals in Georgia” (VETPRO) (ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND 1-101082479).
Within the scope of the visit, the VETPRO Project Coordinator, Gvantsa Jichoshvili introduced the activities carried out in the first phase of the project implementation, completed work packages, the official website of the project and the measures taken to ensure the visibility of the achieved results. Current works, planned activities and issues related to the sustainability component of the VETPRO project were also addressed during the meeting.
It is important to note that the monitoring revealed the high quality of the work performed and the activities conducted, which indicates that the Erasmus+ CBHE project VETPRO is being implemented successfully.