"ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიის ფაკულტეტის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით აიდინის უნივერსიტეტში იმყოფებიან
"ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიის ფაკულტეტის წარმომადგენლები ERASMUS+CBHE პროექტის ფარგლებში “განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პაციენტთა სტომატოლოგიური მომსახურების გაძლიერება და ექიმ სტომატოლოგთა უწყვეტი განათლების ხელშეწყობა საქართველოში” სამუშაო ვიზიტით აიდინის უნივერსიტეტში (თურქეთი, სტამბოლი) იმყოფებიან.
ფაკულტეტს წარმოადგენენ სტომატოლოგიის პროგრამის ხელმძღვანელი, პროფესორი სოფიო სამხარაძე, დეკანის მოადგილე ანა ლოლიშვილი, მოწვეული პედაგოგები თინათინ სვანიშვილი და ელენე ხარაშვილი.
ვიზიტის ფარგლებში უნივერსიტეტის ადმინისტრაციასთან შეხვედრა გაიმართა, სადაც სტომატოლოგიის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილემ სტუმრებს დიპლომამდელი და დიპლომისშემდგომი საგანმანათლებლო პროგრამები გააცნო.
"ევროპის უნივერსიტეტის" წარმომადგენლებმა პრაქტიკის ობიექტები დაათვალიერეს, რის შემდეგაც განათლების ორივე საფეხურზე განსაკუთრებული საჭიროებების მქონე პაციენტთა მკურნალობისა და მომსახურების იმპლემენტაციის გზები განიხილეს.

Representatives from the Faculty of Dentistry at European University are currently on a working visit to Aydin University
Representatives from the Faculty of Dentistry at European University are on a working visit to Aydin University in Istanbul, Turkey. This visit is part of the ERASMUS+ CBHE project titled "Strengthening Dental Services for Patients with Special Needs and Promoting Continuous Education of Dentists in Georgia."
The delegation includes Head of the Dentistry Program, Professor Sofio Samkharadze, Deputy Dean Ana Lolishvili, and guest teachers Tinatin Svanishvili and Elene Kharashvili.
During their visit, the European University representatives met with the Aydin University administration, where the Deputy Dean of the Faculty of Dentistry introduced the pre-diploma and post-diploma educational programs to the hosts.
Additionally, the representatives toured the practice facilities at Aydin University, followed by discussions on treatment methods and the implementation of services for patients with special needs at both educational levels.