სტომატოლოგიის ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტებისთვის თურქი პროფესორი პაროდონტოლოგიაში შესავალ კურსს გაუძღვა
"ევროპის უნივერსიტეტის" სტომატოლოგიის ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი და "ტოკატის გაზიოსმანფაშას უნივერსიტეტის“ პაროდონტოლოგიის დეპარტამენტის პროფესორი ჰატიჯე ბალჯი იუჯე "ევროპის უნივერსიტეტის“ სტუდენტებისთვის პაროდონტოლოგიის შესავალ კურსს გაუძღვა.
პროფესორმა ჰატიჯე ბალჯი იუჯემ სტომატოლოგიის ინგლისურენოვანი პროგრამის სტუდენტებისთვის ორი კვირის განმავლობაში ჩაატარა ლექციები პაროდონტის დაავადებების, ეტიო-პათოგენეზისა და დიაგნოსტიკის მეთოდების შესახებ.
პროფესორის მეთვალყურეობით სტუდენტებმა "ევროპის უნივერსიტეტის“ სტომატოლოგიურ ლაბორატორიებში თეორიული ცოდნა პრაქტიკაში ასახეს და პაციენტებზე სხვადასხვა მანიპულაციები სიმულაციურად ჩაატარეს.

A Turkish professor delivered an introductory periodontics course for students in the English-language dentistry program
An Associate Professor of the European University and a Professor of the Department of Periodontology Tokat Gaziosmanpaşa University (Turkey) Hatice Balci Yuce delivered an intensive introductory periodontics course to English-language dentistry program students at the European University.
Over a span of two weeks, the professor conducted a series of lectures, covering key topics such as periodontal disorders, their etiology, and diagnostic procedures.
The course not only provided in-depth theoretical knowledge but also offered practical experience. Under the professor's guidance, students applied their learning in the University's state-of-the-art dentistry laboratory, where they performed various procedures on simulators before moving on to real patient care.
This hands-on experience helped bridge the gap between theory and practice, ensuring students gained valuable clinical skills in the field of periodontology.