"ევროპის უნვერსიტეტის" და ქუთაისის უნივერსიტეტის ორგანიზებით IV საერთაშორისო კონფერენცია: "განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია" გაიმართება
2024 წლის 16 დეკემბერს “ევროპის უნივერსიტეტის” და ქუთაისის უნივერსიტეტის ორგანიზებით IV საერთაშორისო კონფერენცია: "განათლება, ტექნოლოგიები და ინოვაცია" გაიმართება.
კონფერენციის მიზანია განათლების პროფესიონალების, მკვლევრების, ექსპერტების და პოლიტიკის შემქმნელებისთვის საერთო პლატფორმის შეთავაზება, სადაც ისინი შეძლებენ იდეების გაზიარებას სწავლა-სწავლების საუკეთესო პრაქტიკების შესახებ და ამ გზით, ხელს შეუწყობენ სწავლა-სწავლების არსებული სტრატეგიების გაუმჯობესებასა და განვითარებას როგორც სასკოლო, ისე უმაღლესი განათლების საფეხურზე.
კონფერენციის მთავარი მომხსენებლები იქნებიან:
- შედარებითი ენათმეცნიერების ინსტიტუტის პროფესორი, ფრანკფურტის გოეთეს უნივერსიტეტის კავკასიის მეცნიერებათა განყოფილების ხელმძღვანელი - მანანა თანდაშვილი, რომელიც ისაუბრებს თემაზე: “დიგიტალური ბაზებისა და კვლევის დიგიტალური მეთოდების გამოყენება სწავლა-სწავლებაში ინოვაციური შესაძლებლობების დასანერგად”;
- საერთაშორისო ბალკანეთის უნივერსიტეტის ინგლისური ენისა და ლინგვისტიკის პროფესორი - იგბალე მიფთარი-ფეტიში, რომელიც ისაუბრებს თემაზე: “შეფასება AI ეპოქაში: გამოწვევა თუ აუცილებლობა თანამედროვე განათლებაში?”;
- სოკრატეს ლექციების სიმპოზიუმი, ლუბლიანას უნივერსიტეტი - ელენა ისტილეულოვა, თემით: “ინოვაციური სწავლების და სწავლის მეთოდები: მეცნიერების, ხელოვნების და ჯანმრთელობის ინტეგრაცია დროის პერსპექტივიდან (უსაფრთხოების მართვის სისტემის გამოყენებით)”.

IV International Conference on Education, Technology, and Innovation will be held, organized by European University and Kutaisi University
On December 16, 2024, the IV International Conference on Education, Technology, and Innovation will be held, organized by European University and Kutaisi University.
The aim of the conference is to offer education professionals, researchers, experts and policy makers a common platform, where they can share their ideas and best practices in teaching and learning and, thus, contribute to the improvement and development of existing teaching and learning strategies at both school and higher education levels
The keynote speakers at the conference will include:
-
Professor Manana Tandashvili, from Institute of Comparative Linguistics, Goethe University Frankfurt, Germany , who will speak on the topic: Using Digital Databases and Digital Research Methods to Implement Innovative Opportunities in Teaching and Learning
- Associate Professor of English and Linguistics at the International Balkan University - Igballe Miftari-Fetishi, who will present on the topic:Assessment in the AI Era: A Challenge or a Must in Contemporary Education?
- Yelena Istileulova from the Socrates Lecture Symposium, University of Ljubljana, who will discuss: Innovative Methods of Teaching and Learning: Integrating Science, Arts, and Health Through the Lens of Time (using SMS approach)